Kiedy rozmawiać z lekarzem

Lekarz może czasem przepisać niską dawkę innego leka przeciwdepresyjnego, aby poprzeć wycofanie. Jest to pomocne, gdy objawy odstawienia powodują trwałe trudności.

Kiedy rozmawiać z lekarzem

Ludzie powinni zawsze rozmawiać z lekarzem przed zmianą dawki lub czasu trwania kursu leków przeciwdepresyjnych.

Lekarz określi, jak najlepiej zmniejszyć leki i zmniejsza ryzyko objawów odstawienia. Dostaną również informacje o możliwych objawach i czego się spodziewać.

Osoba może zobaczyć lekarza, jeśli objawy odstawienia zaczynają się pogarszać lub stać się ciężkie.

Podsumowanie

Leki przeciwdepresyjne mogą powodować objawy odstawienia. Objawy zwykle występują po nagłym zmniejszeniu dawki. W większości przypadków objawy są łagodne i trwają kilka dni.

Stopniowe zmniejszenie dawki leku zmniejszy ryzyko objawów odstawienia. Ludzie mogą porozmawiać z lekarzem, aby ustalić najlepszy sposób na wycofanie leków przeciwdepresyjnych.

 • Zdrowie psychiczne
 • Pharmacy/farmaceuci

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych, oraz czasopisma medyczne i stowarzyszenia. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

przeciwutleniacze: Pomocne lub szkodliwe dla czerniaka?

Kiedy myślimy o słowie „przeciwutleniacz”, często kojarzymy go ze zdrowiem i witalnością. Owoce i warzywa „bogate w przeciwutleniacze” to w końcu dobra rzecz, prawda? Nowe badanie przeprowadzone u myszy sugeruje jednak, że przeciwutleniacze mogą faktycznie podwoić szybkość przerzutów czerniaka.

Badanie, opublikowane w czasopiśmie Science Translational Medicine, zostało przeprowadzone przez naukowców z Sahlgrenska Academy z University of Gothenburg w Szwecji.

Nie jest to po raz pierwszy przeciwutleniacze powiązane z przyspieszeniem raka. W styczniu 2014 r. Naukowcy z Sahlgrenska Academy wykazali, w jaki sposób przeciwutleniacze przyspieszały rozwój raka płuc u myszy. Później dalsze eksperymenty na ludzkich komórkach raka płuc potwierdziły wyniki.

Chociaż czerniak stanowi mniej niż 2% przypadków raka skóry, powoduje znaczną większość zgonów z powodu raka skóry; Ze wszystkich nowotworów rak skóry jest zdecydowanie najczęstszy.

Przeciwutleniacze są szeroko reklamowane jako sposób zapobiegania raka i występują w wielu suplementach odżywczych, a także w wielu produktach spożywczych – w tym owocach i warzywach.

Powodem, dla którego przeciwutleniacze są postrzegane jako „zdrowe” substancje, jest to, że oddziałują i neutralizują wolne rodniki – wysoce reaktywne chemikalia, które mogą szkodzić komórek – ostatecznie zapobiegając im powodowania uszkodzeń. Ale po zakurzeniu badań raka płuc zwanych rolą przeciwutleniaczy w progresji raka społeczność medyczna zaczęła dalej badać ten temat.

‘Pacjenci z rakiem powinni unikać suplementów przeciwutleniających’

Naukowcy, kierowanymi przez prof. Martina Bergö, zauważają, że rola przeciwutleniaczy w przypadkach czerniaka jest szczególnie ważna w badaniu – nie tylko dlatego, że nie tylko dlatego, że nie dlatego, że nie dlatego, że dlatego, że nie dlatego, że dlatego, że nie dlatego, że dlatego, że dlatego, że nie dlatego, że dlatego, że dlatego, że dlatego, że dlatego, że dlatego, że dlatego, że dlatego, że dlatego, że dlatego, że dlatego, że dlatego. Komórki czerniaka są szczególnie wrażliwe na wolne rodniki, ale także dlatego, że komórki mogą być narażone na przeciwutleniacze za pomocą innych niż dieta.

Szybkie fakty dotyczące czerniaka w USA

 • W 2015 r. Około 73 870 nowych czerniom zostanie zdiagnozowanych
 • W tym samym roku około 9940 osób umrze z powodu choroby
 • Czerniak jest 20 razy częściej u białych ludzi niż u czarnych.

Dowiedz się więcej o czerniomie

„Balsje skóry i opalania czasami zawierają beta karoten lub Witamina E, które mogą potencjalnie wpływać na złośliwe komórki czerniaka w taki sam sposób, jak przeciwutleniacze w suplementach odżywczych ”, mówi prof. Bergö.

Po eksperymencie reduslim skład z hodowlami komórkowymi od pacjentów ze złośliwym czerniakiem naukowcy odkryli, że chociaż przeciwutleniacze chronią zdrowe komórki przed wolnymi rodnikami, które mogą potencjalnie zamienić je w nowotwory, mogą również chronić guz po jego utworzeniu. <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

W rzeczywistości stwierdzili, że przeciwutleniacze podwójnie przerzuty w złośliwym czerniaku.

”W przeciwieństwie do badań raka płuc nie wpłynęło to na pierwotny guz czerniaków”, wyjaśnia Prof Bergö.

„Ale przeciwutleniacz zwiększył zdolność komórek nowotworowych do przerzutów, co jest jeszcze poważnym problemem, ponieważ przerzuty są przyczyną śmierci w przypadku czerniaka. Guz podstawowy nie jest niebezpieczny sam i jest zwykle usuwany ”, mówi, dodając:

„ Poprzednie badania w Sahlgrenska Academy wykazały, że pacjenci z rakiem są szczególnie podatni na suplementy zawierające przeciwutleniacze. Nasze obecne badania w połączeniu z informacjami z dużych badań klinicznych z przeciwutleniaczami sugerują, że osoby, u których niedawno zdiagnozowano raka, powinny unikać takich suplementów. ”

W celu dalszych badań zespół bada obecnie, w jaki sposób skóra i balsamy opalane wpływają na czerniaka złośliwego, badając, czy przeciwutleniacze stosują komórki czerniaka u myszy przyspieszają postęp raka w taki sam sposób, jak przeciwutleniacze dietetyczne.

Prof. Bergö wzywa do dalszych badań nad przeciwutleniaczami i innymi formami raka „jeśli chcemy dokonać w pełni świadomej oceny roli, jaką odgrywają wolne rodniki i przeciwutleniacze w procesie postępu raka”.

Wiadomości medyczne dziś niedawno zgłosiły badanie, które sugerowały, że wyższe osoby napotykają większe ryzyko raka.

 • Rak/onkologia
 • Czerniak/rak skóry
 • Odżywianie/dieta

przeciwutleniacze mogą przyspieszyć progresję raka płuc

Liczne badania wykazały, że przeciwutleniacze mogą zatrzymać postęp raka. Ale nowe badanie od badaczy z Sahlgrenska Academy z University of Gothenburg w Szwecji wykazało, że przeciwutleniacze mogą faktycznie przyspieszyć postęp raka płuc.

Wyniki są opublikowane w czasopiśmie Science Translational Medicine.

Przeciwutleniacze to chemikalia obecne w niektórych farmaceutycznych, żywności i suplementach odżywczych.

W organizmie przeciwutleniacze oddziałują z wolnymi rodnikami i neutralizują je. Wolne rodniki to chemikalia, które mogą potencjalnie szkodzić komórek.

Chociaż tworzą się naturalnie w ciele i odgrywają rolę w wielu normalnych procesach komórkowych, wolne rodniki mogą uszkodzić składniki komórkowe – takie jak DNA, białka i błony komórkowe – w wysokich stężeniach. Proces ten może przyczynić się do rozwoju raka.

Badania laboratoryjne i zwierzęce sugerują, że przeciwutleniacze są w stanie zapobiec rodzajom szkód wolnych rodników związanych z rozwojem raka.

Ale w tym nowym badaniu, prowadzonym przez prof. Martina Bergo z Sahlgrenska Cancer Center na University of Gothenburg, wyniki sugerują inaczej.

przeciwutleniacze „dezaktywują białko p53, powodując postęp guza”

Zespół przeanalizował postęp guza u dwóch grup myszy o raku płuc.

Jedna grupa myszy otrzymała dodatkowe przeciwutleniacze w swojej diecie w postaci witaminy E i acetylocysteiny – dwóch z najczęściej stosowanych przeciwutleniaczy. Były one podane na poziomach równoważnych, co człowiek otrzyma od zwykłych multiwitamin.

Druga grupa nie otrzymała żadnych dodatkowych przeciwutleniaczy w swojej diecie.

Naukowcy odkryli, że myszy, które otrzymały dodatkowe przeciwutleniacze w swojej diecie, miały trzy razy więcej guzów i zmarły dwa razy szybciej niż myszy, które nie miały dodatkowych przeciwutleniaczy.

. Myszy, które otrzymały dodatkowe przeciwutleniacze, miały większe guzy niż myszy kontrolne.

Następnie badacze potwierdzili swoje wyniki za pomocą ludzkich komórek raka płuc.

Wyjaśniając mechanizmy progresji guza z przeciwutleniaczy, prof. Bergo mówi:

„Gdy przeciwutleniacze atakują reaktywne rodniki tlenu w guzach, białko zwane p53 jest dezaktywowane. [To białko] ma neutralizujący wpływ na guzy, a kiedy zniknie, guzy mogą rosnąć szybciej i bardziej agresywnie. ”

Implikacje dla pacjentów z przewlekłą chorobą płuc

Naukowcy zauważają, że zauważają, że naukowcy zauważają, że zauważają, że badacze zauważają Acetylocysteina jest przeciwutleniaczem powszechnie stosowanym przez pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP), ponieważ jest w stanie rozpuścić śluz.

Prof. Bergo twierdzi, że ich ustalenia mogą mieć ważne implikacje dla tej grupy pacjentów.

„Wielu pacjentów z POChP było palaczami i dlatego ma większe ryzyko raka płuc. Jest zbyt wcześnie, aby udzielić zaleceń dotyczących stosowania acetylochysteiny u pacjentów z POChP, ale nasze badanie wyraźnie wskazuje na potrzebę nowych badań na ten temat ”, mówi.

Jednak prof. Per Lindahl, z Lindahl, z Lindahl, z Lindahl, z Lindahl Akademia Sahlgrenska i współautor badania zauważa, że ​​ludzie nie powinni przestać brać przeciwutleniaczy na podstawie wyników zespołu.

podkreśla, że ​​badanie nie analizuje ryzyka rozwoju raka, ale analizuje, w jaki sposób przeciwutleniacze mogą przyspieszyć postęp raka, który już tam jest.

Prof. Lindahl dodaje:

„Dla osób, które już mają mały guz płuc, ale nie wiedzą o tym, istnieje ryzyko, że przeciwutleniacze mogą przyspieszyć postęp w raku.

W konsekwencji osoby w oczywistych grupach ryzyka, takie jak palacze, mogą rozważyć nie przyjmowanie dodatkowych przeciwutleniaczy, ale nadal nie mamy wsparcia naukowego dla tak ogólnej rekomendacji. ”

Zespół badawczy Plany przeprowadzenia dalszych badań w celu ustalenia, w jaki sposób przeciwutleniacze wpływają na inne rodzaje raka. Chcą również sprawdzić, czy przeciwutleniacze przyczyniają się do rozwoju raka u zdrowych myszy.

W ubiegłym roku wiadomości medyczne poinformowały dziś w badaniu sugerującym, że resweratrol – przeciwutleniacz występujący w czerwonych winogronach – może przeciwdziałać korzyściom ćwiczeń sercowo -naczyniowych.

 • Rak płuc
 • rak/onkologia
 • żywienie/dieta

Antipsychotics: Czy wyrządzają więcej szkody niż pożytku?

Miliony ludzi w Stanach Zjednoczonych żyją ze schizofrenią i innymi poważnymi zaburzeniami psychicznymi. Wiele z tych osób kontroluje swoje objawy za pomocą leków przeciwpsychotycznych, ale czy skutki uboczne leków przeciwpsychotycznych przeważają nad korzyściami? Nowe badania bada.

Schizofrenia ma wpływ ponad 3,5 miliona dorosłych w USA (lub 1,1 procent populacji kraju). Ponadto szacuje się, że w dowolnym roku w Stanach Zjednoczonych około 9,8 miliona osób rozwija poważne zaburzenie psychiczne, które może głównie zakłócać ich życie.

Nie wiadomo jeszcze, co powoduje schizofrenię, ale opcje leczenia – takie jak leki przeciwpsychotyczne i terapie psychospołeczne – są dostępne, aby pomóc pacjentom poradzić sobie z ich objawami. Prawie 7 milionów ludzi w USA przyjmuje leki przeciwpsychotyczne w leczeniu schizofrenii i innych podobnych stanów.

Jednak niektóre badania sugerują, że leki przeciwpsychotyczne mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku, szczególnie w perspektywie długoterminowej. Niektórzy badacze podnieśli obawy dotyczące toksycznych skutków tych leków, co sugeruje, że pacjenci mogą korzystać z leków tylko w krótkim okresie.

Zyskały popularność, a niektóre artykuły w mediach głównego nurtu sugerują, że pacjenci sugerują, że pacjenci sugerują, że pacjenci sugerują, że pacjenci z udziałem pacjentów W przypadku schizofrenii i zaburzeń nastroju mogą być lepiej bez leków.

W tym kontekście międzynarodowy zespół naukowców postanowił zbadać dane stojące za tym kontrowersyjnym poglądem.

Zespół – kierowany przez dr Jeffreya Liebermana, Lawrence C. Kolb profesor i profesor i Przewodniczący psychiatrii w Columbia University College w Nowym Jorku-badał długoterminowe skutki leków przeciwpsychotycznych na mózg i zachowanie osób ze schizofrenią, co odzwierciedla istniejące badania.

Odkrycia zostały opublikowane w American Journal of Psychiatry.

Korzyści z leków przeciwpsychotycznych znacznie przewyższają ryzyko

Badania polegały na metaanalizie istniejących badań klinicznych, ze szczególnym uwzględnieniem długoterminowego wpływu tych leków na wyniki kliniczne a struktura mózgu pacjentów.

Lieberman i Team przyjrzeli się badaniom klinicznym i danych neuronaukowymi, i odkryli, że korzyści terapeutyczne leków przeciwpsychotycznych znacznie przewyższają ich działania niepożądane.

„Dowody z randomizowanych badań klinicznych i badań neuroobrazowania w przeważającej mierze sugerują, że większość pacjentów ze schizofrenią korzysta z leczenia przeciwpsychotycznego, zarówno w początkowej prezentacji choroby, jak i na dłuższą konserwację w celu zapobiegania nawrotom”.

Dr. Jeffrey Lieberman

„Każdy, kto wątpi w ten wniosek, powinien porozmawiać z ludźmi, których objawy zostały zwolnione przez leczenie i dosłownie oddzwonił”, dodaje Lieberman.

Według najnowszych badań, Opóźnienie leczenia przeciwpsychotycznego lub nie podawanie lekarstw jest powiązane z negatywnymi długoterminowymi wynikami pacjentów.

„Podczas gdy mniejszość pacjentów, którzy wylewają się po początkowym epizodzie psychotycznym, może utrzymywać remisję bez leczenia przeciwpsychotycznego, obecnie nie ma biomarkera klinicznego, aby je zidentyfikować, i jest to bardzo niewielka liczba pacjentów, którzy mogą upaść W tej podgrupie ” – wyjaśnia dr Lieberman.

„ W konsekwencji leczenie wstrzymujące może być szkodliwe dla większości pacjentów ze schizofrenią ”.

Nowe badania odnoszą się również do dowodów przedklinicznych dostępnych w badaniach gryzoni. Chociaż niektóre z tych modeli zwierzęcych wskazują, że leki przeciwpsychotyczne mogą uwrażliwić receptory dopaminy i zwiększać tolerancję w czasie, nowe badanie podkreśla fakt, że nie ma wystarczających dowodów, aby sugerować, że leki przeciwpsychotyczne zwiększają ryzyko nawrotu.

Poprzednie badania wykazały również, że stosowanie leków przeciwpsychotycznych może zwiększyć ryzyko zespołu metabolicznego u pacjentów ze schizofrenią. Zespół metaboliczny z kolei był związany z chorobami serca i cukrzycą.

Jednak obecne badanie nie zbadano ryzyka i korzyści płynących z leków przeciwpsychotycznych w odniesieniu do zespołu metabolicznego.

” Podczas gdy potrzebne są dalsze badania w celu rozwiązania tych pytań, mocne dowody potwierdzające korzyści płynące z leków przeciwpsychotycznych należy wyjaśnić pacjentom i ich rodzinom, a jednocześnie należy je używać rozsądnie ”, mówi dr Lieberman.

Dowiedz się, jak schizofrenia może zacząć się w łonie.

 • Zdrowie psychiczne
 • Zdrowie publiczne
 • Psychologia/psychiatria

Lęk: 11 z 21 badań twierdzi, że regulacja bakterii jelitowych może pomóc

dowodami, które sugerują, że nasze bakterie jelitowe odgrywają złożone role w utrzymywaniu i wpływającym na ogólne zdrowie. Jedna nowa recenzja literatury naukowej wykazała teraz, że regulacja mikroflory jelitowej może pomóc złagodzić objawy lęku.

Ostatnie badania sugerują, że bakterie, które naturalnie zaludniają ludzkie jelita, mogą odgrywać rozległą rolę nie tylko w a Zdrowie fizyczne osoby, ale także w dobrostanie psychicznym.

Jedno badanie wzbudziło związek między niektórymi grupami bakterii a wyższym ryzykiem chorób psychicznych, w tym depresją.

Inne zasugerowali, że nasze bakterie jelit mogą wpływać na pewne mechanizmy mózgu i przyczyniać się do lęku.

Teraz naukowcy z Shanghai Mental Health Center w Szanghaju Jiao Tong University School of Medicine w Chinach ocenili dowody 21 badań – obejmujących badania – obejmujące badania – obejmujące badania – obejmujące badania – obejmujące badania – obejmujące badania – obejmujące badania 1503 uczestników w sumie – w których analizowali różne interwencje ustanowione w celu regulacji mikroflory jelitowej i tego, czy miały jakikolwiek wpływ na objawy lęku.

Wśród badaczy byli Beibei Yang, Jinbao Wei, Peijun Ju i Jinghong Che n.

Contents