Způsoby, jak opravit zaoblená ramena nebo „Postoj mámy“

Termín zaoblená ramena se používá k popisu klidové polohy ramen, která se posunula vpřed od ideálního zarovnání těla.

Zaokrouhleno Ramena, někdy známá jako „držení mámy“, jsou součástí celkového špatného držení těla a mohou se zhoršit, pokud se neléčí.

Existuje několik jednoduchých cvičení, která mohou pomoci udržet ramena v jejich správné poloze a Zvolte stres způsobený propadnutím. Podmínky, jako je textový krk a zaoblená ramena, jsou některé z nejběžnějších způsobů, jak začíná špatné držení těla.

Tyto pozice narušují, jak normálně fungují svaly v krku, zádech a ramenou. Právě tyto svaly ovládají způsob, jakým tělo udržuje své držení těla po celý den. /li>

 • Pomocí počítače nebo notebooku
 • Sedí po dlouhou dobu Těžké předměty celý den
 • Rizika zaoblených ramen zahrnují negativní dopad, který mohou mít na zdraví a vzhled. , svaly interpretují tuto klesnou polohu jako přirozený stav těla. To může být pro tělo velmi škodlivé, pokud se neléčí. co nejdříve upravit držení těla. Doktor se může nejprve podívat na klidovou pozici osoby, když stojí. Zdá se, že osoba s propadlými rameny se může skrýt, i když je požádána, aby se postavila rovně. Jejich ruce jsou také pravděpodobně čelit za nimi, s palci namířenými na sebe. Jedná se o jednoduchý test, ale poskytne to lékařům dobrý náznak každodenního držení těla člověka. Nejlepší ošetření.

  Vždy je vhodné pracovat přímo s znalým praktikem, aby ošetřoval zaoblená ramena. Většina případů, zaoblená ramena lze snadno opravit nebo zabránit. U mnoha lidí lze dodržovat jednoduchou cvičební rutinu na podporu správné polohy a držení těla. Věnování 20-30 minut denně těmto cvičením, nejméně dvakrát týdně, může jednotlivci pomoci zlepšit jejich držení těla a zmírnit jakékoli související příznaky. Je lepší spěchat nebo přinutit tělo do polohy, která není pohodlná. Osoba vstává rovně s rukama po stranách a natáhne ruce za nimi, aby je spojil dohromady.

  Ramena by měla být stažena zpět, dokud se hrudník neotevře a není pociťován hluboký protažení. Pozice by měla být držena po dobu 30 sekund. Jeden jednoduchý způsob, jak toho dosáhnout, zahrnuje použití zárubů.

  Pohybující se o jednu nohu dopředu a jemně se vrhne kolem rámu, natáhne hrudník a ramena. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund. Posezení vysoké, člověk by měl pohnout oběma lopatkami dohromady, jako by se snažil držet mezi nimi tenisový míč. Když se ohýbají, ramena by se měla pohybovat dolů a od uší.

  Tato poloha by měla být držena po dobu 10 sekund a opakovat 10krát.

  St úsek se nejlépe provádí ráno, těsně po probuzení nebo v noci, těsně před spaním. Jejich keraderm podvod kolena budou ohnutá a směřují nahoru. Pokud bude provedeno správně, bude vzadu mírný úsek a ramena. /

  Roztažení stěny je jedním z nejdůležitějších cvičení pro zaoblená ramena. Nohy jsou mírně umístěny od zdi. Paže jsou přitlačeny naplocho ke zdi a udržují lokty v úhlu 90 stupňů.

  zdi andělé

  Aby udělal zdi anděla, člověk stojí zády ke zdi, nohy umístěné mírně dopředu a udržujte paže zatažené zpět, aby zůstaly v kontaktu se zdí vůbec časy. Obě paže jsou proti zdi. Poté se paže vrátí do počáteční pozice. Tento krok je jedním opakováním. V ideálním případě by 10 takových opakování mělo být provedeno během každé tréninkové relace. leží na jejich frontě, opřel se na předloktí a prsty. Nohy jsou rovné a boky jsou zvednuty a vytvářejí rovnou a tuhou linii od hlavy až k patě. Prkny pracují na jádrech a dolních zad. Tato cvičení vytvářejí sílu v ramenou a hrudi.

  Všechna tato cvičení jsou navržena tak, aby byla na těle jemná. Neměli by bolet ani zhoršovat bolest zády nebo ramene. Pokud některá z těchto cvičení způsobí bolest, měl by člověk kontaktovat svého lékaře nebo fyzioterapeuta, aby další diagnostika a zlepšil špatné držení těla.. Správné držení těla bude muset být neustále dodržováno, aby se zabránila zaoblená ramena v návratu. Po celý den. Pokyny pro získávání zdrojů a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .